Samochód roku 2018

Samochód Roku 2018 w Europie wybrany. Z siedmiu finalistów międzynarodowe jury wybrało jednego zwycięzcę. Najlepszy okazał się nowy SUV Volvo, który nie dał szans rywalom.

  1. Volvo XC40 (325 punktów)
  2. Seat Ibiza (242 punkty)
  3. BMW serii 5 (226 punktów)
  4. Kia Stinger (204 punkty)
  5. Citroen C3 Aircross (171 punktów)
  6. Audi A8 (169 punktów)
  7. Alfa Romeo Stelvio (163 punkty)

Sędziowie oceniali stylistykę, komfort, bezpieczeństwo, relację ceny do jakości, prowadzenie, osiągi, funkcjonalność, aspekty ekologiczne i satysfakcję jako kierowca. Dziennikarze oceniali samochody na zamkniętych imprezach testowych, które odbywają się każdego roku przed ogłoszeniem zwycięzcy.

Volvo XC40

Garść danych technicznych

Ekonomiczna jazda

Silniki T5 i D5 połączone z napędem na cztery koła to naprawdę mocne jednostki, ale wyróżniają się także ekonomiczym podejściem.

Pojemność bagażnika

Do wysokości tylnych oparć załadujesz 479 litrów bagażu. Co więcej, składaną podłogę możesz dostosować do rodzaju przewożonego ładunku.

Kompaktowe wymiary

Długie na 4,4 metra i szerokie na 1,8 metra nowe Volvo XC40 wprost stworzone jest do jazdy w mieście. Dzięki inteligentnemu rozplanowaniu wnętrza i wysokości 1,6 metra, kabina zyskuje dodatkową przestrzeń w środku.

Doskonałe brzmienie

Nawet 13 głośników, połączonych z niskotonowym głośnikiem wentylowanym (Air Woofer Technology™) oznacza znakomite wrażenia dźwiękowe. Głośniki są przy tym tak rozmieszczone, by zapewnić Ci maksimum miejsca na podręczne drobiazgi.

Dodaj komentarz